Bio

Eagle Eye – Tarja tribute je olomoucká parta, která oficiálně vznikla v létě roku 2018. Po muzikantské stránce se ale známe mnohem déle a možná i proto nám to v kapele tak skvěle šlape. Jak už napovídá název, projekt Eagle Eye je postavený na tvorbě ledové královny Tarji Turunen. V našem repertoáru najdete ty největší pecky z Tarjiny sólové dráhy. Na koncertech však často hrajeme i akustické verze některých skladeb z dílny finské metalové divy a v setlistu nikdy nechybí ani hity legendární kapely Nightwish, se kterou Tarja před mnoha lety začínala. Neustále pracujeme na nových skladbách a repertoár pravidelně doplňujeme tak, aby naše koncerty byly jakýmsi průřezem celé Tarjiny tvorby. Díky tomu se tak můžete těšit i na skladby z aktuální desky “In The Raw”. 

Nikdy jsme však nechtěli být jen další tribute kapelou. To, co děláme, děláme s láskou k hudbě a chceme v tom být co nejlepší. Našim cílem totiž rozhodně není pouze těžit ze zvučného jména Tarji. I proto na zkušebně a ve studiu neustále tvrdě makáme, abychom pro vás na pódiu mohli podat ten nejlepší výkon a přinést vám skvělý hudební zážitek. 

Všechny skladby hrajeme v původních tóninách a zpěvačka zpívá vše v identických polohách do posledního tónu, jako Tarja.

Eagle Eye pro vás hraje v následujícím složení:

Vendy Kávová – zpěv
Radim “Ray” Zatloukal – zpěv
Lubomír Coufal – elektrická a akustická kytara
Vladislav Špunda – basa
Petr Konečný – bicí